YETI SB5 BETI ZOSTAŁ ZAPROJEKTOWANY TAK, ABY DOSKONALE SPRAWDZAŁ SIĘ NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH SYTUACJACH. ZESPÓŁ PROFESJONALNYCH ZAWODNICZEK I TESTERÓW ZAPROJEKTOWAŁ ROWER, KTÓRY WYTRZYMA TRUDY AGRESYWNEJ JAZDY ORAZ BĘDZIE WYGODNY PODCZAS CAŁODZIENNYCH WYPRAW W GÓRY I NA TYLE LEKKI, ŻEBY PODJECHAĆ POD KAŻDĄ GÓRĘ.


YETI SB5 BETI

TRAIL

PRZEZNACZENIE

127 MM

SKOK TYLNEGO KOŁA

27.5"

ROZMIAR KÓŁ

SPECYFIKACJA I GEOMETRIA

[popup_trigger id="3518" tag="span"]KOŁA DT SWISS XMC 1200 30MM[/popup_trigger]

 

ZAWIESZENIE

EFEKTYWNOŚĆ


Na początku skoku zawieszenia, główna oś przesuwa się ku górze, przeciwdziałając cofaniu się koła. Zapewnia to optymalną wydajność pedałowania i zapobiega nadmiernemu bujaniu zawieszenia. Podczas ostrego pedałowania zawieszenie usztywnia się, a jednocześnie pozostaje czułe na najmniejsze nierówności. Liniowy kierunek ruchu zapewnia wyjątkową kontrolę kinematyki i stanowi znaczący postęp w stosunku do konstrukcji bazujących na linku pośredniczącym.

KONTROLA


W momencie, gdy SWITCH INFINITY osiąga punkt przegięcia, główny punkt obrotu zaczyna wykonywać głęboki ruch liniowy ku górze. Ruch ten zwiększa kontrolę nad rowerem i zapobiega negatywnemu oddziaływaniu rozciągania łańcucha na pracę zawieszenia.

YETI SB5 NORMAL
ZBUDOWANY
ŻEBY OBJECHAĆ
CHŁOPAKÓW
NA ZJEŹDZIE

SWITCH INFINITY

WSZECHSTRONNY


Zawieszenie SWITCH INFINITY jest wszechstronnym systemem, który jest bardzo łatwy do adaptacji w rowerach o różnym skoku. W zależności od założeń projektowych i kierunku montażu system może osiągać zróżnicowaną kinematykę. Dla przykładu, rower z dużym skokiem wymaga drastycznie innej kinematyki w późniejszym ugięciu zawieszenia (kontrolowanie trajektorii koła). System SWITCH INFINITY można precyzyjnie kontrolować, bardziej niż inne konstrukcje zawieszenia, ponieważ posiada liniowy ruch głównej osi. Możemy również kontrolować współczynnik dźwigni i zapobiegać bujaniu znacznie lepiej niż w innych systemach zawieszeń.

SWITCH INFINITY WYKORZYSTUJE OPATENTOWANĄ TECHNOLOGIĘ


SWITCH INFINITY wykorzystuje opatentowaną technologię, która zapewnia doskonałe właściwości zapobiegające bujaniu zawieszenia, a zarazem oferuje najwyższą wydajność pedałowania oraz idealne właściwości zawieszenia.

TRWAŁY


SWITCH INFINITY to system prosty, lekki i trwały. Zbudowany przez Fox Racing Shox (najlepszych specjalistów w dziedzinie zawieszeń i amortyzacji) tak, aby wytrzymał najgorsze warunki jazdy. Do produkcji zostały użyte najlepsze materiały - golenie pokryte powłoką Kashima dla zwiększenia czułości i trwałości, specjalne uszczelniane tuleje oraz lekki kuty korpus.

MECHANICZNA PRZEWAGA


SWITCH INFINITY ma bardzo małe opory podczas pracy. Dzięki temu system ten może osiągnąć cechy pozornie sprzeczne. We wczesnym etapie ugięcia oferuje najwyższą efektywność pedałowania i doskonałą małą czułość inicjacji. Głębszy ruch zawieszenia jest wspomagany i odpowiada wysiłkowi do kwadratu energii. Co to oznacza z punktu widzenia rowerzysty? Można podjeżdżać w każdych warunkach, również w bardzo trudnych. W skrócie możemy pokonywać strome podjazdy z zerową utratą przyczepności i niesamowitą trakcją. W połowie skoku zawieszenia, ruch jest kontrolowany i dzięki temu uspokaja rower w trudnym terenie i otwiera się, gdy napotka większe przeszkody na trasie.

W NOWYM MODELU PRZEPROJEKTOWALIŚMY TYLNY TRÓJKĄT, DOPASOWALIŚMY GO DO OPON O SZEROKOŚCI 2,8 CALA, DZIĘKI CZEMU MOŻESZ WYBRAĆ DOWOLNY STYL JAZDY.


ROWERY YETI SB5 BETI OFEROWANE SĄ W DWÓCH WERSJACH, CARBON I TURQ. NOWE YETI SB5 BETI WYPOSAŻONE SĄ W AMORTYZATORY FOX 36 O SKOKU 150MM.


WYSUNĘLIŚMY NIECO RURĘ PODSIODŁOWĄ, ŻEBY ZOPTYMALIZOWAĆ POZYCJĘ PODCZAS PEDAŁOWANIA ORAZ ZMIENILIŚMY KĄT GŁÓWKI RAMY, ŻEBY YETI SB5 BETI JESZCZE LEPIEJ ZJEŻDŻAŁ.


W ubiegłym roku, kiedy pokazaliśmy nową wersję YETI SB5 BETI z zupełnie nową geometrią i wyglądem, wszyscy myśleli, że jest to ten sam rower, który wszyscy znają i kochają. W rzeczywistości jest to zupełnie nowa konstrukcja, nowe przekroje rur, nowa geometria i nowy wahacz. Wszystko to tworzy jeszcze bardziej wyrafinowaną maszynę.

CO JEST SPECYFICZNE? NIESTANDARDOWE USTAWIENIA TŁUMIKA FOX’a, KRÓTSZE KORBY I SPECJALNIE DOPASOWANA KIEROWNICA


Przy projektowaniu roweru dla pań oczywistym było zaczęcie od wszystkich punktów styku z rowerem. Zastosowaliśmy tu szersze i dedykowane dla kobiet siodło WTB Deva, mniejszej średnicy chwyty i węższą kierownicę - chociaż 760 mm nadal jest stosunkowo szeroką kierownicą. Zmieniliśmy również długość korby: w zależności od rozmiaru ramy długość zmienia się od 170 mm do 175 mm - krótsza korba łatwiej się obraca oraz daje większy dystans między przeszkodą na trudnych sekcjach.

RÓŻNE OSOBY MAJĄ RÓŻNE POTRZEBY, DLATEGO W RAMACH XS I SM ZOSTAŁA OBNIŻONA GÓRNA RURA, TWORZĄC JESZCZE NIŻSZY PRZEKROK. RAMY W ROZMIARACH MD-XL WYKORZYSTUJĄ NASZĄ STANDARDOWĄ KONFIGURACJĘ, KTÓRA POSIADA DUŻĄ PRZESTRZEŃ I KLASYCZNE LINIE.


DWIE RÓŻNE SERIE ZBUDOWANE Z RÓŻNYCH MATERIAŁÓW ZAPEWNIAJĄ RÓWNOWAGĘ MIĘDZY WAGĄ I WYDAJNOŚCIĄ.


Rowery serii TURQ są wykonane z najwyższej jakości włókna węglowego, zapewniają doskonałą równowagę i sztywność. W rezultacie rowery serii TURQ są solidne i agresywne w prowadzeniu. Seria CARBON posiada małe zmiany w włóknie węglowym, pozwala to zaoferować niższą cenę przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości i sztywności na podobnym poziomie jak w serii TURQ.

SERIA TURQ

RODZAJ CARBONU

2.66 KG

MASA RAMY

SERIA CARBON

RODZAJ CARBONU

2.84 KG

MASA RAMY

2019 YETI SB5CENA
YETI SB5 BETI
SRAM GX EAGLE
24 500 PLN
13.00 KG

Nasza oferta otwierająca jest lekcją powściągliwości. Zamiast gonić niską cenę, zdecydowaliśmy się skupić na częściach, które zasługują na użycie w tej ramie, a zarazem nie ograniczałyby jej zdolności. Zaczęliśmy od kół DT Swiss, to mocne koła z szerokimi obręczami (30 MM) i stanowią dobre połączenie z oponami Maxxis Minion 2.6F / Recon 2.6R. Dodatkowo dodaliśmy regulowaną sztycę Fox Transfer, która istotnie podnosi wartość roweru oraz komfort użytkowania.

2019 YETI SB5CENA
YETI SB5 BETI
SRAM GX COMP
29 300 PLN
12.84 KG

Nie jest sekretem, że jesteśmy wielkimi fanami napędu 1x oraz najnowszej 12 rzędowej grupy SRAM'a GX EAGLE. W połączeniu z przerzutką SRAM X01 EAGLE zestaw działa szybko i precyzyjnie. W tym modelu zastosowaliśmy hamulce Shimano XT, lekkie i szerokie koła DT Swiss M1700 oraz carbonową korbę Sram X1.

2019 YETI SB5CENA
YETI SB5 BETI
SRAM X01 EAGLE
Image is not available
34 200 PLN
12.50 KG

Model oparty o napęd Sram i hamulce Shimano znalazł się w naszej linii. Spytacie dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Rozpiętość napędu Sram oraz jakość hamulców 4 tłoczkowych XT sprawiają, że nie ma się nad czym zastanawiać. Wszystkie rowery serii TURQ wyposażone są w kompletne zawieszenie FOX serii FACTORY. Korby i kokpit są carbonowe. Lekkie koła DT Swiss dopełniają całości.

SB 52018 Ride
YETI SB5 BETI
SRAM X01 RACE
Image is not available
39 100 PLN
12.40 KG

Ulubiona konfiguracja pracowników YETI. Model oparty w całości o Sram X01 dodatkowo wyposażony w hamulce Sram Guide Rsc. Perfekcyjne połączenie wydajności, trwałości i niskiej masy. Ten rower został stworzony do wygrywania zawodów.

SB5 2019
YETI SB5 BETI
SRAM XX1
Image is not available
44 000 PLN
12.30 KG

Lubisz rzeczy najlepsze z najlepszych? Przedstawiamy Ci model wyposażony w napęd SRAM XX1 Eagle, koła DT Swiss XM1501 Spline oraz specjalne siodełko Ergon. W tym rowerze nie ma cięcia kosztów. Będzie świetnie wyglądał zawieszony na klapie Twojego Range Rover'a lub BMW X5. Jeśli to za mało, dodatkowo możemy ten rower wyposażyć w carbonowe koła DT Swiss XMC 1200..

SB5 2019
YETI SB5 BETI
RAMA SB5
Image is not available
16 600 PLN
2.66 KG

Posiadasz dużo dobrych części i nie potrzebujesz kupować całego roweru? Nie ma problemu! Na tej ramie bez większego wysiłku zbudujesz rower do wygrywania w Mistrzostwach Świata lub w lokalnych zawodach. To przecież Ty wiesz jakie części i koła sprawdzą się najlepiej.

SB6 2018 Ride cena - copy - copy - copy - copy
Image is not available
KOŁA DT SWISS XMC 1200 30MM
1505 G

Nie zawsze mamy dostęp do wyciągów krzesełkowych. Krótko mówiąc, to jest spełnienie marzeń. Zestaw carbonowych kół DT SWISS XMC 1200 30MM, jest na tyle lekki, żeby wjechać na szczyt i na tyle wytrzymały i niezawodny, aby poradził sobie na każdej trasie. Koła są dostępne do wszystkich rowerów Carbon i TURQ. Cena widoczna jest w sekcji CENY x ZESTAWY.

2019 YETI SB5CENA
2019 YETI SB5CENA
2019 YETI SB5CENA
SB 52018 Ride
SB5 2019
SB5 2019
SB6 2018 Ride cena - copy - copy - copy - copy
previous arrow
next arrow

CZĘŚCI KONSTRUKCYJNE

 1. SWITCH INFINITY
 2. WYSOKO MODUŁOWY CARBON
 3. WEWNĘTRZNE RURKI DO ŁATWEGO PROWADZENIE PRZEWODÓW
 4. COLLET AXLE SYSTEM - REDUKUJE ZUŻYCIE ŁOŻYSK
 5. ZINTEGROWANE MOCOWANIE ISCG'05
 6. GŁÓWKA RAMY W STANDARDZIE TAPERED (44MM/56MM)
 7. ZINTEGROWANY SYSTEM OSI I HAKA PRZERZUTKI
 8. METRYCZNY TYLNY AMORTYZATOR
 9. SPECJALNA ZAŚLEPKA DO PANCERZA SZTYCY

TESTY

TECH SPEC


SKOK: 127MM

MASA RAMY: 2.50KG TURQ

ROZMIAR KOŁA: 27.5"

ROZMIARY RAM: XS, SM, MD, LG, XL

AMORTYZATOR TYŁ: METRIC 210MM x 50MM

SUPORT: PRESS FIT BB92

TYLNE KOŁO: 148MM X 12MM (BOOST)

PRZEDNIA PRZERZUTKA: NIEDOSTĘPNA

ŚREDNICA SZTYCY: 30.9MM

CENY x ZESTAWY

RAMA YETI SB5 BETI SERIA TURQ - 16600 PLN

RAMA - SERIA TURQ (2,66KG)


AMORTYZATOR TYLNY - FOX FACTORY DPS

ROWER YETI SB5 BETI CARBON SRAM GX EAGLE - 24500 PLN

RAMA - SERIA CARBON (2.84KG)


AMORTYZATOR TYLNY - FOX PERFORMANCE DPS


AMORTYZATOR PRZEDNI - FOX PERFORMANCE 36 / 150MM BOOST


KOŁA - DT SWISS M1900 30MM


PRZERZUTKA TYLNA - SRAM GX EAGLE


MANETKA - SRAM GX EAGLE


KORBA - SRAM GX EAGLE 30T 170MM


SUPORT - SRAM DUB PF92


KASETA - SRAM 1275 EAGLE 10-50


ŁAŃCUCH - SRAM GX EAGLE


HAMULCE - SRAM GUIDE R


TARCZE - SRAM CENTERLINE 180 / 160


SZTYCA REGULOWANA - FOX TRANSFER


OPONA PRZÓD - MAXXIS MINION DHF EXO 2.6 TUBELESS


OPONA TYŁ - MAXXIS RECON EXO 2.6 TUBELESS


STERY - CANE CREEK 40


KIEROWNICA - RACE FACE AFFECT R 35x760


MOSTEK - RACE FACE RIDE 35x50


CHWYTY - ERGON GE1


SIODEŁKO - YETI / WTB CUSTOM DEVA


OPCJONALNE KOŁA CARBON - DT SWISS XMC 1200 30MM + 7300 PLN

ROWER YETI SB5 BETI CARBON SRAM GX COMP - 29300 PLN

RAMA - SERIA CARBON (2.84KG)


AMORTYZATOR TYLNY - FOX PERFORMANCE DPS


AMORTYZATOR PRZEDNI - FOX PERFORMANCE 36 / 150MM BOOST


KOŁA - DT SWISS M1700 30MM


PRZERZUTKA TYLNA - SRAM X01 EAGLE


MANETKA - SRAM GX EAGLE


KORBA - SRAM X1 CARBON EAGLE 30T 170MM


SUPORT - SRAM DUB PF92


KASETA - SRAM 1275 EAGLE 10-50


ŁAŃCUCH - SRAM GX EAGLE


HAMULCE - SHIMANO XT 2 TŁOCZKI


TARCZE - SHIMANO SMRT66 180 / 160


SZTYCA REGULOWANA - FOX TRANSFER


OPONA PRZÓD - MAXXIS MINION DHF EXO 2.6 TUBELESS


OPONA TYŁ - MAXXIS RECON EXO 2.6 TUBELESS


STERY - CANE CREEK 40


KIEROWNICA - RACE FACE AFFECT R 35x760


MOSTEK - RACE FACE RIDE 35x50


CHWYTY - ERGON GE1


SIODEŁKO - YETI / WTB CUSTOM DEVA


OPCJONALNE KOŁA CARBON - DT SWISS XMC 1200 30MM + 6400 PLN

ROWER YETI SB5 BETI TURQ SRAM X01 EAGLE - 34200 PLN

RAMA - SERIA CARBON (2.66KG)


AMORTYZATOR TYLNY - FOX FACTORY DPS


AMORTYZATOR PRZEDNI - FOX FACTORY 36 / 150MM BOOST


KOŁA - DT SWISS M1700 30MM


PRZERZUTKA TYLNA - SRAM X01 EAGLE


MANETKA - SRAM GX EAGLE


KORBA - SRAM X01 CARBON EAGLE 30T 170MM


SUPORT - SRAM DUB PF92


KASETA - SRAM 1275 EAGLE 10-50


ŁAŃCUCH - SRAM GX EAGLE


HAMULCE - SHIMANO XT 2 TŁOCZKI


TARCZE - SHIMANO SMRT66 180 / 160


SZTYCA REGULOWANA - FOX TRANSFER


OPONA PRZÓD - MAXXIS MINION DHF EXO 2.6 TUBELESS


OPONA TYŁ - MAXXIS RECON EXO 2.6 TUBELESS


STERY - CANE CREEK 40


KIEROWNICA - YETI CARBON 35x760


MOSTEK - RACE FACE TURBINE BASIC 35x50


CHWYTY - ERGON GE1


SIODEŁKO - YETI / WTB CUSTOM DEVA


OPCJONALNE KOŁA CARBON - DT SWISS XMC 1200 30MM + 6300 PLN

ROWER YETI SB5 BETI TURQ SRAM X01 RACE - 39100 PLN

RAMA - SERIA CARBON (2.66KG)


AMORTYZATOR TYLNY - FOX FACTORY DPS


AMORTYZATOR PRZEDNI - FOX FACTORY 36 / 150MM BOOST


KOŁA - DT SWISS XM 1501 SPLINE ONE 30MM


PRZERZUTKA TYLNA - SRAM X01 EAGLE


MANETKA - SRAM X01 EAGLE


KORBA - SRAM X01 CARBON EAGLE 30T 170MM


SUPORT - SRAM DUB PF92


KASETA - SRAM 1295 EAGLE 10-50


ŁAŃCUCH - SRAM GX EAGLE


HAMULCE - SRAM GUIDE RSC


TARCZE - SRAM CENTERLINE 180 / 160


SZTYCA REGULOWANA - FOX TRANSFER


OPONA PRZÓD - MAXXIS MINION DHF EXO 2.6 TUBELESS


OPONA TYŁ - MAXXIS RECON EXO 2.6 TUBELESS


STERY - CANE CREEK 40


KIEROWNICA - YETI CARBON 35x760


MOSTEK - RACE FACE TURBINE 35x50


CHWYTY - ERGON GE1


SIODEŁKO - YETI / WTB CUSTOM DEVA


OPCJONALNE KOŁA CARBON - DT SWISS XMC 1200 30MM + 4500 PLN

ROWER YETI SB5 BETI TURQ SRAM XX1 - 44000 PLN

RAMA - SERIA CARBON (2.66KG)


AMORTYZATOR TYLNY - FOX FACTORY DPS


AMORTYZATOR PRZEDNI - FOX FACTORY 36 / 150MM BOOST


KOŁA - DT SWISS XM 1501 SPLINE ONE 30MM


PRZERZUTKA TYLNA - SRAM XX1 EAGLE


MANETKA - SRAM XX1 EAGLE


KORBA - SRAM X01 CARBON EAGLE 30T 170MM


SUPORT - SRAM DUB PF92


KASETA - SRAM 1299 EAGLE 10-50


ŁAŃCUCH - SRAM XX1 EAGLE


HAMULCE - SRAM GUIDE RSC


TARCZE - SRAM CENTERLINE 180 / 160


SZTYCA REGULOWANA - FOX TRANSFER FACTORY


OPONA PRZÓD - MAXXIS MINION DHF EXO 2.6 TUBELESS


OPONA TYŁ - MAXXIS RECON EXO 2.6 TUBELESS


STERY - CANE CREEK 40


KIEROWNICA - YETI CARBON 35x760


MOSTEK - RACE FACE TURBINE 35x50


CHWYTY - ERGON GE1


SIODEŁKO - YETI / WTB CUSTOM DEVA


OPCJONALNE KOŁA CARBON - DT SWISS XMC 1200 30MM + 4300 PLN

GEOMETRIA W MILIMETRACH

ROZMIARY W CENTYMETRACH

CECHY


 

 1. Opatentowany system zawieszenia SWITCH INFINITY

 2. Rama i wahacz wykonane z wysoko modułowego karbonu

 3. Wewnętrzne prowadzenie przewodów

 4. Obniżona wysokość górnej rury

 5. Collet axle system - redukuje zużycie łożysk

 6. Zintegrowane mocowanie ISCG'05

 7. Główka ramy w standardzie tapered

 8. Tylne i przednie koło w standardzie Boost

 9. Customowy ochraniacz dolnej rury

 10. Hak przerzutki zintegrowany z osią koła

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA


 

Czemu YETI zastosowało istniejącą platformę zamiast zrobić ramę specjalnie dla kobiet?

Kobiety zawsze miały wpływ na konstrukcję naszych ram, zwłaszcza małych rozmiarów. YETI SB5 BETI oraz ASR BETI są pochodną naszych istniejących modeli, uosabiają naszą filozofię dopasowania rowerów do niższych osób. Dla przykładu nasz ASR zbudowany jest na bazie różnych wielkości kół. Dla niższych osób rowery w rozmiarach XS i S mają koła 27.5”, natomiast rowery w rozmiarach M, L, XL mają koła 29”. Również modele SB5 i SB6 występują w rozmiarach XS i S. Tworzenie małych rozmiarów ram jest kosztowne, ale czujemy zobowiązanie względem kobiet. Skupiamy się, aby górna rura była umieszczona maksymalnie nisko, co zdecydowanie ułatwia wsiadanie na rower niskim osobom.

Skąd się wzięła nazwa BETI?

Dobre pytanie. Lepiej skierować je do naszego zespołu kobiet, które współpracowały z nami przez ostatnią dekadę. Nie była to banda kolesi, którzy wymyślili imię ”Beti” bo brzmiało fajnie. Pierwsze znane użycie „YETI BETI” pochodzi od pewnej dziewczyny z Keystone w Kolorado. Była tak przywiązana do swojego roweru, że nazywała go swoim imieniem. Potem zgłosiła się do nas Amy Thomas, która szukała wsparcia dla swojego zespołu o nazwie Betis. Naturalnym stało się, że od tej pory dziewczyny zaczęły startować po banderą „Yeti Betis”. Yeti Betis odegrały istotną rolę we wspólnym tworzeniu linii YETI BETI, doradzały w kwestii doboru koloru, grafiki oraz wielu komponentów. Dlaczego to takie ważne? Hm… ponieważ one są kobietami.

Czy są jakiś charakterystyczne kobiece elementy?

Z pomocą Yeti Betis zidentyfikowaliśmy kilka składników, które mogą poprawić doświadczenia jazdy rowerem. Oczywistym było zaczęcie od wszystkich punktów styku z rowerem, więc zastosowaliśmy szersze dedykowane paniom siodło WTB Diva, mniejszej średnicy chwyty i węższą kierownicę - chociaż 720 mm nadal jest stosunkowo szeroką kierownicą. Zmieniliśmy również długość korby, która w zależności od rozmiaru ramy zmienia swoją długość od 170 mm do 175 mm. Krótsza korba łatwiej się obraca oraz daje większy dystans między przeszkodą na trudnych sekcjach. Rama YETI SB5 BETI jest wyposażony w specjalnie dostrojoną amortyzację FOX’a oferującą lepszą kontrolę tłumienia dla kobiet.

Jaka jest różnica między wersją SB5 BETI TURQ i CARBON?

Rowery serii TURQ produkowane są z najwyższej jakości i najlepiej wykonanego włókna węglowego. Oferują doskonałą równowagę pomiędzy sztywnością i trwałością. W rezultacie otrzymujesz solidny i agresywny rower. W rowerach z serii Carbon zastosowano zmodyfikowany splot włókna węglowego. Dzięki zastosowaniu różnych materiałów i poprawieniu splotu włókien, możemy zaproponować rowery wykonane z karbonu w niższej cenie, przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości i sztywności dostępnej jedynie w ramach wykonanych z droższych włókien. Ramy serii SB5 BETI CARBON są około 350g cięższe.

Co to jest SWITCH INFINITY i jak działa?

System zawieszenia SWITCH INFINITY wykorzystuje opatentowaną technologię - zapewnia doskonałe właściwości zapobiegające bujaniu zawieszenia, oferując najwyższą wydajność pedałowania oraz idealne właściwości pracy zawieszenia. Wewnątrz głównego punktu obrotu umieszczono dwie nasmarowane tuleje, które przesuwają się w górę i w dół na dwóch goleniach powleczonych powłoką Kashima. To nie jest dodatkowy amortyzator, który musi być wypełniony powietrzem, lecz specjalny system opracowany we współpracy z FOX RACING SHOX. Wystarczy utrzymywać go w czystości i smarować zgodnie z zaleceniami konserwacji umieszczonymi poniżej.

Czy system SWITCH INFINITY wymaga konserwacji?

W pełni uszczelniony mechanizm SWITCH INFINITY posiada zewnętrzne kalamitki do smarowania uszczelek i tulei. Yeti Cycles i Fox Racing Shox zalecają interwał smarowania co 40 godzin. Ważne jest, aby nie przekraczać i stosować się do zalecanego interwału. Nie zaszkodzi również usunięcie nadmiaru kurzu i brudu, który może gromadzić się w trakcie jazdy. Wszelkie materiały eksploatacyjne można znaleźć w naszym sklepie internetowym lub u lokalnych dealerów. W celu uzyskania szczegółowych informacji technicznych, odwiedź http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&id=465.

Do jakiego skoku amortyzatora zaprojektowano SB5 BETI?

Rama SB5 BETI została zaprojektowana do używania z amortyzatorami o skoku 150mm. Podnosząc skok widelca do 160mm uzyskasz bardziej zjazdowy kąt główki ramy i wyżej umieszczony suport. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji, sprawdź sekcję geometria.

Jak duże opony mogę zmieścić w SB5 BETI?

Wielu producentów w zróżnicowany sposób podaje rozmiary opon, dlatego trudno jest podać ostateczną szerokość, która będzie poprawna dla wszystkich marek opon. Krótko mówiąc do ramy SB5 BETI można użyć maksymalnie opon o szerokości 2,4".

Do SB5 BETI można zamontować opony w rozmiarze do 2.8"

Nie. Rama SB5 BETI jest zaprojektowana do używania opon w standardowym rozmiarze o maksymalnej szerokości 2,4".

Jakie korby i suporty można zamontować w SB5 BETI?

W ramie SB5 BETI jest mufa o standardzie Press Fit BB92 [92mm]. Do ramy można zamontować jedynie korby z dużym "q factor". Oznacza to, że można zamontować korby Shimano i SRAM.

Jaka oś tylnego koła pasuje do mojego SB5 BETI?

Rama SB5 BETI zaprojektowana jest tylko i wyłącznie do pracy z osią Shimano 148mm X 12mm E-Thru. Tylny trójkąt ramy został zoptymalizowany pod kątem sztywności i masy konkretnie dla tej osi.

Jaki typ sterów jest właściwy dla SB5 BETI?

Rama SB5 BETIposiada główkę w standardzie tapered, a rodzaj zastosowanych sterów to pół-zintegrowane ZS 44mm/56mm (tzw. Zero Stack). Ten system pozwala na ukrycie łożysk wewnątrz główki ramy, obniżenia główki ramy i zwiększenie sztywności.

Jakiej wielkości tarcze hamulcowe pasują do SB5 BETI?

Rama SB5 BETI posiada zintegrowane mocowanie hamulca tylnego w standardzie PM i może obsłużyć tarczę 160mm bez potrzeby użycia adaptera. Przy użyciu adaptera można zastosować tarczę hamulcową w rozmiarze do 200mm.

Dlaczego SB5 BETI ma kompozytowe osłony ramy?

Rama SB5 BETI ma dużą odporność na uderzenia, ale dla dodatkowej ochrony przed korzeniami i luźnymi kamieniami, które mogą wystąpić na szlaku, dodaliśmy kompozytowe osłony ramy.

Czy mogę używać sztycy regulowanej stealth w SB5 BETI?

Tak, rama SB5 BETI posiada wewnętrzne prowadzenie kabli do sztyc typu stealth.

Jaki maksymalny rozmiar pojedynczej zębatki można zastosować w SB5 BETI?

Maksymalny rozmiar zębatki zależy od linii łańcucha i kształtu zębatki. Korby Boost Shimano / SRAM: okrągłe zębatki 36T / owalne 34T, Race Face 51mm: 34T okrągłe / 32T owalne. Minimalna zębatka: 26T okrągła / 28T owalna.

Czy SB5 BETI posiada mocowania ISCG?

Tak, rama SB5 BETI posiada zintegrowane mocowanie ISCG'05.

Jaki jest użyty rodzaj tylnego amortyzatora w SB5 BETI?

W ramie SB5 BETI zastosowano metryczny tylny amortyzator w rozmiarze 210mm x 50mm. W związku z zastosowaniem metrycznego amortyzatora, posiada on trochę dłuższą goleń, która nie jest używana przy pełnej kompresji - zwróć na to uwagę przy ustawianiu odpowiedniego SAGu! Rama nie jest kompatybilna ze starszymi calowymi amortyzatorami. Jeśli sobie tego życzysz, amortyzator może być zablokowany, ale dla najlepszej jakości pracy i trakcji zalecamy jego pełne otwarcie. Zwróć również uwagę, że rama SB5 BETI w najmniejszym rozmiarze XS nie jest kompatybilna z amortyzatorem wyposażonym w piggyback.

Jaki jest rekomendowany SAG dla SB5 BETI?

Radzimy zacząć od 30% SAG'u (~15mm). Aby dopasować rower do swoich preferencji proponujemy nieco zaryzykować z większym lub mniejszym SAG'iem. Pamiętaj, żeby ustawiać SAG dla Twojej naturalnej wagi, a to oznacza wagę razem z kaskiem, ubraniem i pełnym plecakiem.

Czy w SB5 BETI mogę użyć tylny amortyzator ze sprężyną?

Tak, rama SB5 BETI zaprojektowana jest do używania zarówno z amortyzatorami sprężynowymi jak i powietrznymi.

Jaki rodzaj przedniej przerzutki pasuje do SB5 BETI?

Rama SB5 BETI nie jest kompatybilna z przednimi przerzutkami.

 

Jaki jest rozmiar sztycy w SB5 BETI?

W ramie SB5 BETI rozmiar sztycy wynosi 30,9mm.

Jaki jest rozmiar zacisku sztycy w SB5 BETI?

W ramie SB5 BETI rozmiar zacisku sztycy to 35mm.

Jaka jest gwarancja na SB5 BETI?

Ramy SB5 Beti objęte są gwarancją producenta, gwarancja jest dożywotnia i udzielana jest na pierwszego właściciela. Warunkiem niezbędnym jest rejestracja ramy na stronie yeticycles.com oraz posiadanie oryginalnego dowodu zakupu.