SB5 PLUS


SKOK: 127MM

MASA RAMY: 2.42 KG TURQ / 2.67 KG CARBON

ROZMIAR KOŁA: 27.5"

ROZMIARY RAM: MD, LG, XL

AMORTYZATOR TYŁ: 7.875" X 2.0"

SUPORT: PRESS FIT BB92

TYLNE KOŁO: 148MM X 12MM (BOOST)

PRZEDNIA PRZERZUTKA: NIEDOSTĘPNA

ŚREDNICA SZTYCY: 30.9MM

CENY x ZESTAWY

GEOMETRIA W MILIMETRACH

ROZMIARY W CENTYMETRACH

CECHY


 

1. Opatentowany system zawieszenia SWITCH INFINITY
2. Rama i wahacz wykonane z wysoko modułowego Karbonu
3. Szerszy tylny trójkąt przystosowany do opony max 3.0”
4. Podniesiony tylny trójkąt dla poprawy sztywności
5. Collet axle system - redukuje zużycie łożysk
6. Zintegrowane mocowanie ISCG'05
7. Główka ramy w standardzie tapered
8. Customowy ochraniacz dolnej rury i tylnego trójkąta
9. Wewnętrzne prowadzenie przewodów
10. Hak przerzutki zintegrowany z osią koła

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA


 

Jaka jest różnica między wersją SB5+ TURQ i CARBON?

Rowery serii TURQ produkowane są z najwyższej jakości i najlepiej wykonanego włókna węglowego. Oferują doskonałą równowagę pomiędzy sztywnością i trwałością. W rezultacie otrzymujesz solidny i agresywny rower. W rowerach z serii Carbon zastosowano zmodyfikowany splot włókna węglowego. Dzięki zastosowaniu różnych materiałów i poprawieniu splotu włókien, możemy zaproponować rowery wykonane z karbonu w niższej cenie, przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości i sztywności dostępnej jedynie w ramach wykonanych z droższych włókien. Ramy serii SB5+ CARBON są około 350g cięższe.

Co to jest SWITCH INFINITY i jak działa?

System zawieszenia SWITCH INFINITY wykorzystuje opatentowaną technologię - zapewnia doskonałe właściwości zapobiegające bujaniu zawieszenia, oferując najwyższą wydajność pedałowania oraz idealne właściwości pracy zawieszenia. Wewnątrz głównego punktu obrotu umieszczono dwie nasmarowane tuleje, które przesuwają się w górę i w dół na dwóch goleniach powleczonych powłoką Kashima. To nie jest dodatkowy amortyzator, który musi być wypełniony powietrzem, lecz specjalny system opracowany we współpracy z FOX RACING SHOX. Wystarczy utrzymywać go w czystości i smarować zgodnie z zaleceniami konserwacji umieszczonymi poniżej.

Czy system SWITCH INFINITY wymaga konserwacji?

<span id="result_box" class="" lang="pl"><span class="">W pełni</span> <span class="">uszczelniony</span> <span class="">mechanizm</span></span> SWITCH INFINITY <span id="result_box" class="" lang="pl">posiada zewnętrzne kalamitki do smarowania uszczelek i tulei.</span><span id="result_box" class="" lang="pl"> <span class="">Yeti</span> Cycles i <span class="">Fox Racing</span> <span class="">Shox</span> zalecają interwał <span class="">smarowania</span> co <span class="">40 godzin</span>. Ważne jest, aby nie <span class="">przekraczać</span> i <span class="">stosować się do</span> zalecanego <span class="">interwału</span>. <span class="">Nie</span> zaszkodzi również <span class="">usunięcie</span> nadmiaru kurzu i brudu, który może gromadzić się <span class="">w trakcie jazdy.</span> Wszelkie <span class="">materiały eksploatacyjne</span> można znaleźć <span class="">w naszym</span> sklepie internetowym <span class="">lub</span> u lokalnych dealerów. W celu uzyskania szczegółowych <span class="">informacji</span> technicznych, odwiedź</span> <span style="color: #333333;"><a style="color: #333333;" href="http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&amp;id=465" target="_blank">http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&amp;id=465</a></span>.

Do jakiego skoku amortyzatora zaprojektowano SB5+?

Rama SB5+ została zaprojektowana do używania z amortyzatorami o skoku 150mm. Podnosząc skok widelca do 160mm uzyskasz bardziej zjazdowy kąt główki ramy i wyżej umieszczony suport. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji, sprawdź sekcję geometria.

Jak duże opony mogę zmieścić w SB5+?

Wielu producentów w zróżnicowany sposób podaje rozmiary opon, dlatego trudno jest podać ostateczną szerokość, która będzie poprawna dla wszystkich marek opon. Krótko mówiąc do ramy SB5+ można użyć maksymalnie opon o szerokości 2,4".

Czy do SB5+ można zamontować opony w rozmiarze "plus"?

Nie. Rama SB5+ jest zaprojektowana do używania opon w standardowym rozmiarze o maksymalnej szerokości 2,4".

Jakie korby i suporty można zamontować w SB5+?

W ramie SB5+ jest mufa o standardzie Press Fit BB92 [92mm]. Do ramy można zamontować jedynie korby z dużym "q factor". Oznacza to, że można zamontować korby Shimano i SRAM.

Jaka oś tylnego koła pasuje do mojego SB5+?

Rama SB5+ zaprojektowana jest tylko i wyłącznie do pracy z osią Shimano 148mm X 12mm E-Thru. Tylny trójkąt ramy został zoptymalizowany pod kątem sztywności i masy konkretnie dla tej osi.

Jaki typ sterów jest właściwy dla SB5+?

Rama SB5+ posiada główkę w standardzie tapered, a rodzaj zastosowanych sterów to pół-zintegrowane ZS 44mm/56mm (tzw. Zero Stack). Ten system pozwala na ukrycie łożysk wewnątrz główki ramy, obniżenia główki ramy i zwiększenie sztywności.

Jakiej wielkości tarcze hamulcowe pasują do SB5+?

Rama SB5+ posiada zintegrowane mocowanie hamulca tylnego w standardzie PM i może obsłużyć tarczę 160mm bez potrzeby użycia adaptera. Przy użyciu adaptera można zastosować tarczę hamulcową w rozmiarze do 200mm.

Dlaczego SB5+ ma kompozytowe osłony ramy?

Rama SB5+ ma dużą odporność na uderzenia, ale dla dodatkowej ochrony przed korzeniami i luźnymi kamieniami, które mogą wystąpić na szlaku, dodaliśmy kompozytowe osłony ramy.

Czy mogę używać sztycy regulowanej stealth w SB5?+

Tak, rama SB5+ posiada wewnętrzne prowadzenie kabli do sztyc typu stealth.

Jaki maksymalny rozmiar pojedynczej zębatki można zastosować w SB5+?

Maksymalny rozmiar zębatki zależy od linii łańcucha i kształtu zębatki. Korby Boost Shimano / SRAM: okrągłe zębatki 36T / owalne 34T, Race Face 51mm: 34T okrągłe / 32T owalne. Minimalna zębatka: 26T okrągła / 28T owalna.

Czy SB5+ posiadają mocowania ISCG?

Tak, rama SB5+ posiada zintegrowane mocowanie ISCG'05

Jaki jest użyty rodzaj tylnego amortyzatora w SB5+?

W ramie SB5+ zastosowano metryczny tylny amortyzator w rozmiarze 210mm x 50mm. W związku z zastosowaniem metrycznego amortyzatora, posiada on trochę dłuższą goleń, która nie jest używana przy pełnej kompresji - zwróć na to uwagę przy ustawianiu odpowiedniego SAGu! Rama nie jest kompatybilna ze starszymi calowymi amortyzatorami. Jeśli sobie tego życzysz, amortyzator może być zablokowany, ale dla najlepszej jakości pracy i trakcji zalecamy jego pełne otwarcie. Zwróć również uwagę, że rama SB5 w najmniejszym rozmiarze XS nie jest kompatybilna z amortyzatorem wyposażonym w piggyback.

Jaki jest rekomendowany SAG dla SB5?+

Radzimy zacząć od 30% SAG'u (~15mm). Aby dopasować rower do swoich preferencji proponujemy nieco zaryzykować z większym lub mniejszym SAG'iem. Pamiętaj, żeby ustawiać SAG dla Twojej naturalnej wagi, a to oznacza wagę razem z kaskiem, ubraniem i pełnym plecakiem.

Czy w SB5+ mogę użyć tylny amortyzator ze sprężyną?

Tak, rama SB5+ zaprojektowana jest do używania zarówno z amortyzatorami sprężynowymi jak i powietrznymi.

Jaki rodzaj przedniej przerzutki pasuje do SB5+?

Rama SB5+ nie jest kompatybilna z przednimi przerzutkami.

 

Jaki jest rozmiar sztycy w SB5+?

W ramie SB5+ rozmiar sztycy wynosi 30,9mm.

Jaki jest rozmiar zacisku sztycy w SB5+?

W ramie SB5+ rozmiar zacisku sztycy to 35mm.

Jaka jest gwarancja na SB5+?

Ramy SB5+ objęte są gwarancją producenta, która wynosi 5 lat.

DO POBRANIA